Aloisina výšina v Liberci se dočkala otevření po kompletní rekonstrukci

25. listopad 2015 | 10:33
Aloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město LiberecAloisina výšina v Liberci. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Nový povrch, opravené chodníky, více parkovacích míst. Toho se dočkala ulice Aloisina výšina v Liberci po letech stavebních prací.

"Komunikace prošla celkovou opravou a současně v koordinaci s vlastníky technické infrastruktury proběhla rekonstrukce nevyhovujícího vodovodu a částečně kanalizace a plynovodu. Náklady města na rekonstrukci dosáhly částky 17,3 milionů korun bez DPH," sdělil pro MojeLiberecko.cz Jan Král z libereckého magistrátu.

V ulici Aloisina výšina došlo v téměř kilometrovém úseku od křižovatky s ulicí Jasná až po gastronomickou školu k obnově povrchů komunikací. Ve špatném technickém stavu byla řadu let nejen silnice, ale i přilehlé chodníky.

Řidiče potěší také úpravy stávajících parkovacích míst, které jsou konečně přehledné. Dopravní režim v ulici zůstal zachován. Celková délka opravované komunikace a chodníků je 957 metrů při šířce 6 metrů.

Kromě rekonstrukcí původních chodníků jsme vybudovali nové chodníky v místech křižovatek a napojili je na pěší trasy. Ohraničení chodníků je vzhledem k zatravněným plochám provedeno záhonovou obrubou, která zároveň tvoří vodící linii pro nevidomé.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516