Chrastava odmítla vydat les u osady Horní Vítkov Polákům

14. prosinec 2015 | 21:09
Hraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.plHraničnáí cedule, ilustrační foto. Foto: archiv Wiadimosci24.pl

Chrastava - Chrastavské zastupitelstvo v pondělí (14.12.2015) odmítlo, aby část katastru města se připojila k Polsku v rámci vypořádání víc než půl století starého územního dluhu. Konkrétně jde o les o rozloze 52 hektarů.

Podle chrastavskéhos tarosty Micheala Canova (Starostové pro Liberecký kraj) historické mapy dokazují, že celý katastr dnešní Chrastavy včetně napadeného lesa v Horním Vítkově je součástí českých zemí minimálně od 11. století.

S návrhem část katastru Chrastavy předat Polsku přišlo ministerstvo vnitra.  Starosta Chrastavy chce problém řešit i s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Nespokojení jsou i smaotní obyvatelé osady Horní Vítkov. Podle předsedy osadního výboru Miroslava Balcara se v lokalitě  nachází prameniště potoků a les je důležitý i pro myslivce.

O lese jako cenném území hovoří i starosta Chrastavy. "V lokalitě je ložisko nerostného bohatství, v minulosti se tam těžila cínová ruda. Lesem navíc procházejí účelové komunikace," uvedl Michael Canov.

Pokud město se svoji argumentací u ministerstva vnitra neuspěje, chce se bránit soudně.

ČTĚTE:  Polsko má získat kus pozemků na úkor Česka. Starosta Chrastavy zuří

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516