Liberec kalamitní stav nevyhlásil

17. leden 2017 | 13:04
Sněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.czSněhová kalamita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Kvůli ustávání srážek nebude vyhlášen kalamitní stav v Liberci. Magistrátu se podařilo zprůjezdnit veškeré komunikace třetí kategorie.

"Velkým problémem zůstává údržba chodníků. Podařilo se protáhnout chodníky zařazené v prvním pořadí důležitosti, a to v délce 70 km a posypat je solí. Další prioritou pro nadcházející dny je provést protažení chodníků v druhém pořadí důležitosti, a to včetně sídlišť v celkové délce přibližně 90 km," popsal náměstek libereckého primátora pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

Současně je nutné z některých lokálních částí chodníků odvézt sníh. Dalším úkolem bude začištění křižovatek od sněhu včetně jejich maximálního rozšíření.

"Pokud to podmínky na komunikacích dovolí, budeme provádět rozšiřování jízdních profilů v okrajových částech města, to je Harcov, Ostašov, Kateřinky. Posílí se strojní kapacita na vyklízení parkovišť," vyjmenoval náměstek Tomáš Kysela.

Liberecké technické služby (TSML) aktuálně vlastními mechanismy vyklízejí parkovací stání na sídlištích. Začišťují se parkovací stání na sídlištích Broumovská, Rochlice, Kunratická a Gagarinova v počtu 6 nakladačů.

Od středy 18. ledna 2017 se rozšíří počet nakladačů, aby mohlo dojít k postupnému uvolnění zasněžených parkovacích stání na ostatních sídlištích.

"Odvozy sněhu se začnou provádět zejména v oblasti tramvajových tratí z důvodu zajištění provozu tramvají, v ul. 5. Května a Ještědská, a dále z lokálních částí chodníků, kde nebude možno použít sněhovou frézu," dodal náměstek Tomáš Kysela.

Stávající kapacity společnosti TSML na zimní údržbu jsou v počtu 130 pracovníků  a 66 kusů vlastní mechanizace plus 25 kusů externích mechanismů. Kapacity se navýší o dalších 15 kusů mechanismů (nakladače a nákladní auta na odvoz sněhu).

Komunitní práce poslaly na úklid sněhu 50 pracovníků. Jejich primárním úkolem je odhazování sněhu od kontejnerových stání na sídlištích a zimní údržba autobusových a tramvajových zastávek.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516