Liberecký magistrát představí návrh nového územního plánu města

31. leden 2016 | 15:49
Územní členění Liberce. Foto: archiv Město LiberecÚzemní členění Liberce. Foto: archiv Město Liberec

Liberec - Občané, vlastníci pozemků či podnikatelské subjekty mají možnost seznámit se s novým návrhem územního plánu Liberce. Od úterý 1. března 2016 bude k dispozici v budově radnice informační kancelář, a to až do pátku 15. dubna 2016.

Kompletní dokumentaci najdete v přízemí budovy historické radnice v jednací místnosti číslo 10, kde vám zároveň budou k dispozici pracovníci odboru hlavního architekta.

Připravovaný nový návrh územního plánu může veřejnost písemně připomínkovat a také o něm diskutovat na veřejných besedách. Jejich termíny a místa konání najdete na webu územního plánu (www.uzemniplanliberec.cz), dále ve Zpravodaji liberecké radnice a na vývěskách v dopravních prostředcích městské hromadné dopravy.

Veřejných besed s občany se zúčastní zástupci vedení města, určená zastupitelka a náměstkyně pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí Karolína Hrbková, předsedkyně výboru pro rozvoj a územní plánování Pavla Haidlová, dále projektant a zástupci pořizovatele z Odboru hlavního architekta.

V rámci chystaných veřejných besed budou představeny změny, které byly provedeny od poslední zveřejněné a projednané podoby nového územního plánu Liberec v roce 2013. Potřebu změn v připravovaném územním plánu schválilo zastupitelstvo města v červnu 2015. Jedná se o koncepční změny týkající se například rozsahu zastavitelného území města s ohledem na regulaci plošného rozvoje. Nový návrh podporuje oživení zástavby zejména v centrální části města a zároveň byl posílen a závazně vymezen systém zeleně ve městě.

Doufám, že občané tyto změny uvítají, případně se aktivně zapojí do procesu pořizování územního plánu tak, aby nově připravený územní plán mohl být vydán ve všeobecné shodě a dobře sloužil všem obyvatelům města i dalším uživatelům území,“ vysvětlila Karolína Hrbková.

Veškeré podklady k novému  návrhu územního plánu budou k dispozici v místnosti č. 10 historické budovy radnice, a to v termínu od 1. března do 15. dubna 2016, v časech pondělí – čtvrtek 8.00 – 16.00 a pátek 8.00 – 14.00 hodin. Termín pro podání připomínek k územnímu plánu je od úterý 1. března do pátku 15. dubna 2016. Připomínky v písemné formě zasílejte na adresu pořizovatele Magistrát města Liberec, Odbor hlavního architekta, nám. Dr. E. Beneše 1, 460 59 Liberec nebo doručte osobně na podatelnu MML, případně zašlete do datové schránky 7c6by6u. Na připomínkování nového návrhu územního plánu města je 45 dní.

Po obdržení stanovisek dotčených orgánů a připomínek občanů bude tento návrh projektantem upraven a předložen k veřejnému projednání na podzim roku 2016. Před vlastním projednáním proběhnou další besedy s veřejností.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516