Rozpad koalice v Liberci. Změna pro Liberec nevěří primátorovi, tvrdí

12. duben 2017 | 20:56
Liberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.comLiberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Změna pro Liberec vypověděla v Liberci politikům zvoleným za hnutí ANO koaliční smlouvu. Jako důvod uvedli členové Změny opakované porušování koaliční smlouvy při hlasování, předchozí odvolání náměstkyně Karolíny Hrbkové a ztrátu důvěry v primátora Tibora Batthyányho.

Podle náměstka primátora Jana Korytáře jednání rady města v některých bodech už jsou úplně nekonstruktivní. "Chtěli jsme se s koaličním partnerem domluvit na tom, že by nastaly nějaké personální změny, k tomu ale nebyla vůle, tak jsme se rozhodli, že koaliční smlouvu vypovíme,“ uvedl pro Český rozhlas Sever.

Primátor Tibor Batthyány kritiku Změny pro Liberec odmítá.

Podle svých slov vypovězení koaliční smlouvy čekal. "V poslední době všechny kroky bývalého koaličního partnera směřovaly," uvedl pro ČRo.

Změna pro Liberec by rána na liberecké radnici vytvořila širší koalici. Osloví opoziční strany. Chtěla by radu rozšířit na 11 členů a doplnit ji zástupci jiných stran.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

LIBEREC: Více nočních spojů v MHD

LIBEREC: Více nočních spojů v MHD

25/7 / AKTUALITY / LIBEREC - Od pozimu čeká na cestující v MHD v Liberci a Jablonci příjemné překvapení. Vedení dopravního podniku tam navýší počet nočních linek, rozhodnutí už schválila liberecká radnice.


Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

24/7 / SPORT / LIBEREC - Trojnásobný český fotbalový mistr z Liberce vstupuje do ligové sezóny 2017-2018 se střídmějšími ambicemi. Chtěl by napravit deváté místo z poslední sezóny a přál by se přiblížit pohárovým příčkám, což vzhledem k současnému kádru zní bláhově, i když... Liberec už v minulosti dokázal mnohokrát překvapit a všem favoritům vypálit rybník.


Na Liberecku se srazila tři auta a zranilo se sedm lidí

Na Liberecku se srazila tři auta a zranilo se sedm lidí

23/7 / KRIMI / LIBERECKO - Divokou nehodu u obce Lvová u Jablonného v Podještědí museli řešit záchranáři i policisté v sobotním večeru.


Tragická nehoda na Liberecku: Auto narazilo do stromu

Tragická nehoda na Liberecku: Auto narazilo do stromu

23/7 / KRIMI / LIBERECKO - Sobotní noc se stala tragickou poté, co v Jeřmanicích narazilo auto do stromu. Jeden člověk zemřel.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516