Rozpad koalice v Liberci. Změna pro Liberec nevěří primátorovi, tvrdí

12. duben 2017 | 20:56
Liberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.comLiberecká radnice. Foto: archiv Pixabay.com

LIBEREC - Změna pro Liberec vypověděla v Liberci politikům zvoleným za hnutí ANO koaliční smlouvu. Jako důvod uvedli členové Změny opakované porušování koaliční smlouvy při hlasování, předchozí odvolání náměstkyně Karolíny Hrbkové a ztrátu důvěry v primátora Tibora Batthyányho.

Podle náměstka primátora Jana Korytáře jednání rady města v některých bodech už jsou úplně nekonstruktivní. "Chtěli jsme se s koaličním partnerem domluvit na tom, že by nastaly nějaké personální změny, k tomu ale nebyla vůle, tak jsme se rozhodli, že koaliční smlouvu vypovíme,“ uvedl pro Český rozhlas Sever.

Primátor Tibor Batthyány kritiku Změny pro Liberec odmítá.

Podle svých slov vypovězení koaliční smlouvy čekal. "V poslední době všechny kroky bývalého koaličního partnera směřovaly," uvedl pro ČRo.

Změna pro Liberec by rána na liberecké radnici vytvořila širší koalici. Osloví opoziční strany. Chtěla by radu rozšířit na 11 členů a doplnit ji zástupci jiných stran.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Jablonecké obrození. Po blamáži s Příbramí Jablonec trápí favority

Jablonecké obrození. Po blamáži s Příbramí Jablonec trápí favority

22/5 / SPORT / JABLONEC - S tak bojovnou formou jako v posledních čtyřech zápasech by se třeba Jablonec místo v klidných vodách středu tabulky pohyboval na pohárových pozicích. Pro zelenobílé možná škoda, že sezóna končí, když s jejím závěrem předvádí pohledný fotbal a potrápili už nejednoho favorita soutěže.


Stále chceme skončit v tabulce před Libercem, říká jablonecký gólman Hrubý

Stále chceme skončit v tabulce před Libercem, říká jablonecký gólman Hrubý

21/5 / SPORT / JABLONEC - Čistým kontem v duelu proti Teplicím přispěl k bezbrankové remíze brankář Jablonce Vlastimil Hrubý. V rámci severočeského derby řešil jen dva obtížné zákroky, v obou případech vytěsnil míč na brankovou konstrukci. Po utkání mohl gólman Jablonce v klidu hodnotit situaci svého týmu, Jablonec zakončí ligovou soutěž za týden v Karviné.


Liberecko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

Liberecko je prošpikováno kamerami. Jsme sledováni na každém kroku?

16/5 / AKTUALITY / LIBERECKO - "Velký bratr se dívá." Žijeme v době, kdy jsme sledováni téměř na každém kroku. Všude kolem nás jsou kamery. V poslední době se zvýšil počet kamer i ve městech na Liberecku. Dokonce nezahálejí ani soukromníci.


Po další výhře má Slovan Liberec klid pro zbytek sezóny

Po další výhře má Slovan Liberec klid pro zbytek sezóny

2/5 / SPORT / LIBEREC - Ještě po několika prvních kolech jarní části fotbalové ligy se zdálo, že Slovan Liberec bude mít záchranářské starosti. Ovšem v současné době panuje pod Ještědem mnohem pozitivnější nálada. Tým díky dosavadnímu zisku 32 bodů má prakticky jisté setrvání v soutěži a může se chystat v relativním klidu na další zápasy.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516