Z Liberce do Rychnova je u linky č. 159 doprava bez omezení

30. březen 2016 | 21:41
Autobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLKAutobus Dopravy Libereckého kraje. Foto: archiv DLK

Rychnov u Jablonce n/N. - V rámci výstavby nového logistického areálu v Rychnově u Jablonce nad Nisou, který je situován mezi rychlostní komunikací I/35 a kostelem Sv. Václava, byla zavedena autobusová linka č. 159. Od 29. února 2016 je na lince v platnosti plný rozsah dopravy bez omezení.

V současné době je zavedeno šest spojů z Liberce a pět do Liberce, jezdí v pracovní dny a jejich časová poloha je přizpůsobena začátkům a koncům směn ve společnosti Inteva Products, která se v areálu také nachází. O nedělích a svátcích jede každým směrem vždy jeden spoj ve večerních hodinách (na noční směnu). Linka vede přes zastávku Liberec – Rochlice a končí na zastávce Rychnov nádraží, kde je možný přestup na železniční dopravu.

Cestující zaplatí za jednotlivou nepřestupní jízdenku 30 Kč jedním směrem a s využitím karty Opuscard 27 Kč. Na osobní Opuscard lze využít časových kupónů pro oba směry libovolně, a to na 7 dní za 216 Kč, na 30 dnů za 810 Kč a na 90 dnů 2187 Kč.

Veřejná doprava Libereckého kraje se snaží reagovat na potřeby obyvatel. Nová linka č. 159 nabízí dostatečnou kapacitu jak zaměstnancům nově otevřeného areálu společnosti Inteva Products v Rychnově u Jablonce n. N., tak ostatním cestujícím.

„Linka doplňuje dnešní nabídku spojení vlakem z Rychnova do Liberce. Věříme, že i občané Rychnova linku využijí. Zajímavá možnost spojení do Liberce se nabízí i lidem z Pulečného, protože mezi linkami 159 a 101 je v Rychnově návaznost,“ řekl Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.

„Jsme rádi, že jsme se s Libereckým krajem dohodli a že bylo možné linku pro naše zaměstnance zavést,“ řekl Hana Černá ze společnosti Inteva. „Naše společnost na provoz linky přispívá, takže je i v našem zájmu, aby naši zaměstnanci linku využívali. Věříme, že s ní budou spokojeni,“ dodal.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516