Zavření nádraží v německé Žitavě ztíží cestování v pohraničí

5. srpen 2017 | 23:46
Foto: MojeLiberecko.czFoto: MojeLiberecko.cz

LIBERECKO - Na tři měsíce se zkomplikuje železniční doprava v česko-německo-polském pohraničí. A to kvůli dlouhodobé opravě a tedy zavření žitavského nádraží.

Jak uvedl server zdopravy.cz, nádraží v německé Žitavě (Zittau) čeká tříměsíční rekonstrukce. Proto nadále neprojedou vlaky na trati mezi Hrádkem nad Nisou a Rybništěm. V provozu bude jen úzkokolejka do Žitavských hor.

Opravovat se bude i český úsek na trati 089 z Rybniště dále k německým hranicím. Na české straně se bude nadále jezdit od 1. září, na německé ale nikoliv. Bez problémů pak budou v provozu vlakové soupravy mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou.

Cestující se budou muset ohlížet na nový výlukový jízdní řád a německý dopravce rovněž zajistí náhradní autobusovou dopravu. Cestující směřující do Žitavy pojedou náhradním autobusem, ve směru na Liberec bude k dispozici expresní autobus do Hrádku nad Nisou, odkud budou ve své jízdě pokračovat vlakem. Další způsob zajistí směrem do Varnsdorfu a Seifhennersdorfu také náhradní autobus, z Varnsdorfu do Rybniště pak pojedou cestující znovu vlakem.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516