Mezi Libercem a Jabloncem znovu jezdí tramvaje s cestujícími

18. červenec 2015 | 00:57
Tramvaj. Foto: archiv Město LiberecTramvaj. Foto: archiv Město Liberec

Liberec, Jablonec n/N. - Tramvajová linka č. 11 z Liberce do Jablonce nad Nisou se vrátila na koleje a po zkušebním provozu již vozí cestující.

Náhradní autobusová doprava a přestupování ve Vratislavicích nad Nisou skončilo. Po dubnovém zprovoznění úseku mezi Libercem a Vratislavicemi už se stavbařům podařilo dokončit i komplikacemi sužovaný úsek Měnírna – Brandl. Tramvaj se na koleje vrátila po 16 měsících.

Cestující se mohou těšit nejen na další zmodernizovaný úsek meziměstské trati, ale i na jiné novinky. Kromě prací, které byly přímo součástí modernizace tramvajové trati v úseku Měnírna – Brandl totiž Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) dokončuje v rámci dosavadní výluky i několik samostatných, ale úzce souvisejících projektů.

V prostoru zastávky Kyselka například vznikla nový výhybna, která naradí původní výhybnu Proseč – škola. Ta se také dočkala úpravy a zastávky se posunuly blíže k mostu přes Nisu.

Rekonstrukcí prošlo i kolejiště mezi křižovatkou ulic Liberecká a U Nisy a novou výhybnou Brandl. Cestující se tam mohou těšit na nový široký chodník a osvětlení tramvajové trati. Opravena bude také římsa podél objektu LUCID a již dříve byly dokončeny práce na novém objektu čekárny na konečné tramvaje v Tyršových sadech, kde bude cestujícím k dispozici sociální zařízení a malá prodejna.

Realizace úseku Měnírna – Brandl včetně dalších dílčích projektů vyšla DPMLJ na 99 milionů korun. Financování modernizace trati zčásti pokryla dotace EU.

Rozsáhlá modernizace na 12,5 kilometrů dlouhé meziměstské tramvajové trati začala v polovině března 2014 a týkala se dvou úseků, tříkilometrové části Nová Ruda – Vratislavice nad Nisou a kilometrové části Měnírna – Brandl. První tramvaje se na trať vrátily už 15. dubna 2015, ale zajížděly pouze do Vratislavic nad Nisou, kde cestující museli přestupovat na náhradní autobusovou dopravu.

„V úseku mezi Měnírnou a Brandlem zabránily dřívějšímu zprovoznění trati stavební komplikace, z nichž nejzávažnější byl nestabilní svah pod objektem železniční stanice Jablonec nad Nisou, dolní nádraží. Stavba musela být pozastavena, došlo k přepracování projektové dokumentace a svah nakonec zajistilo záporové pažení a dvě gabionové stěny,“ připomněl ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516