Na Jablonecku je žloutenka. Hygienici neví, kde je ohnisko nákazy

14. říjen 2015 | 23:34
Odběr krve, ilustrační foto: Foto: archiv Pixabay.comOdběr krve, ilustrační foto: Foto: archiv Pixabay.com

Jablonecko - Virová hepatitida typu A, neboli žloutenka, vypukla na Jablonecku naplno. Hygienici to označují za epidemii, avšak neznají zdroj nákazy.

Nemocní totiž nemají nic společného. Nemocni jsou či byli děti, studenti i dospělí.  První příznaky se objevily 21. srpna 2015 a dosud na Jablonecku onemocnělo žloutenkou 23 evidovaných pacientů.

"Pátráme, kde a jak k nákaze mohlo dojít. S jistotou podle dosavadních zjištění  lze říct, že nešlo o přímý kontakt s nemocným žloutenkou," uvedla pro média Jana Prattingerová, ředitelka protiepidemického odboru z Krajská hygienické stanice v Liberci.

Pacienti jsou hospitalizováni na infekčním oddělení krajské nemocnice v Liberci.

O příznacích žloutenky na svých stránkách informují hygienici. "Již koncem inkubační doby bývají přítomny necharakteristické příznaky. Nejčastěji se jedná o projevy chřipkové, žaludeční a střevní. Po této fázi ohlašující příchod nemoci nastupuje vlastní fáze onemocnění, kdy dochází ke zhoršení potíží a často se objevuje žloutenka. Současně s ní má pacient tmavší moč, světlou stolici a svědění kůže."

V současné době aktuálně na severu Čech například diagnostikovali hepatitidu A u desítky dětí na začátku října 2015 na Žatecku.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516