Některé silnice na Liberecku budou mít uspořádání 2+1

8. srpen 2017 | 20:50
Nové uspořádání silnice. Foto: archiv Liberecký krajNové uspořádání silnice. Foto: archiv Liberecký kraj

LIBERECKO - O třetí jízdní pruh je rozšířená stávající silnice I/13 v Jítravě. Doplněný stoupací pruh ve směru na Liberec začnou řidiči využívat v polovině srpna 2017.

Zkapacitnění stávající silnice I/13 v Jítravě na šířkové uspořádání 2+1 jízdní pruh, tedy doplnění třetího stoupacího jízdního pruhu, povolil do užívání Krajský úřad Libereckého kraje.

Vozovka je rozšířena v úseku od křižovatky se silnicí III/27243 do obce Jítrava, cca 140 metrů za čerpací stanicí pohonných hmot, ve směru do Liberce až po křižovatku se silnicí III/2713 na Horní Suchou.

V těsné blízkosti v současnosti Liberecký kraj rekonstruuje svojí silnici III/2713 od křižovatky se silnicí I/13 ve směru na Dolní Suchou.

Ředitelství silnic a dálnic ČR na území Libereckého kraje připravuje nebo už realizuje i další úseky, kde dojde ke zkapacitnění stávajících dvoupruhových silnic I. třídy. Podmínkou pro vybrané úseky je vyhovující směrové i výškové vedení stávající silnice.

Dále pak malé množství křižovatek, které by měly být nejlépe mimoúrovňové, a pokud možno žádné sjezdy připojující sousední nemovitosti a pozemky.

Na podzim 2017 bude doplněn a uveden do provozu jízdní pruh na silnici I/65 v úseku z Jablonce nad Nisou na Rádlo.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516