Frýdlantsko postihla záplava. Voda vyplavila ulice, vítr lámal stromy

18. červen 2016 | 00:19
Hasiči uklízejí ve Frýdlantu. Foto: archiv Město FrýdlantHasiči uklízejí ve Frýdlantu. Foto: archiv Město Frýdlant

FRÝDLANTSKO - Prudká bouře řádila ve Frýdlantu, přinesla lokální záplavy i silný vítr. Prakticky bez zastavení se od čtvrteční (16.6.2016) noční bouře pracuje na odstranění škod způsobených silným větrem a přívalovým deštěm.

Voda zatopila několik ulic ve městě, sklepy, fotbalové hřiště i některé firmy. Silný vítr lámal větve stromů, prudký déšť bral hlínu a štěrk a na silnicích zanechal spoušť.

Poškozená je řada kanalizačních poklopů. Voda se dostala také do spodní části Simonova Betlému. V současné době se zkoumá, jak moc vlhkost uškodila systému pohánění pohyblivých částí betléma.

Více než 26 mm srážek napršelo ve čtvrtek 16. června 2016 kolem osmé hodiny večerní ve Frýdlantu.

Kanalizace nestíhala vodu odvádět. Zatopeno bylo několik ulic města, hasiči zasahovali například v ulicích Zahradní, ČSA, Raisova, Míru, Husova a na náměstí T. G. Masaryka. Zasažen byl i areál firmy TRW v Žitavské ulici, voda zaplavila také fotbalové hřiště a řadu sklepů ve městě.

Škody působil také silný vítr, který lámal větve i stromy. Do desáté hodiny večerní bylo hasičům hlášeno 14 událostí. Kanalizace je na některých místech vzdutá. Dodávku elektrické energie, která byla během bouře přerušena, se po zhruba 30 minutách podařilo obnovit. Později ale došlo k dalšímu výpadku.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

LIBEREC: Více nočních spojů v MHD

LIBEREC: Více nočních spojů v MHD

25/7 / AKTUALITY / LIBEREC - Od pozimu čeká na cestující v MHD v Liberci a Jablonci příjemné překvapení. Vedení dopravního podniku tam navýší počet nočních linek, rozhodnutí už schválila liberecká radnice.


Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

24/7 / SPORT / LIBEREC - Trojnásobný český fotbalový mistr z Liberce vstupuje do ligové sezóny 2017-2018 se střídmějšími ambicemi. Chtěl by napravit deváté místo z poslední sezóny a přál by se přiblížit pohárovým příčkám, což vzhledem k současnému kádru zní bláhově, i když... Liberec už v minulosti dokázal mnohokrát překvapit a všem favoritům vypálit rybník.


Na Liberecku se srazila tři auta a zranilo se sedm lidí

Na Liberecku se srazila tři auta a zranilo se sedm lidí

23/7 / KRIMI / LIBERECKO - Divokou nehodu u obce Lvová u Jablonného v Podještědí museli řešit záchranáři i policisté v sobotním večeru.


Tragická nehoda na Liberecku: Auto narazilo do stromu

Tragická nehoda na Liberecku: Auto narazilo do stromu

23/7 / KRIMI / LIBERECKO - Sobotní noc se stala tragickou poté, co v Jeřmanicích narazilo auto do stromu. Jeden člověk zemřel.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516