Sparta a Slavia? To jsou nesmysly, ulevil si liberecký Coufal

24. červenec 2017 | 19:25
Stadion FC Slovan Liberec. Foto: MojeLiberecko.czStadion FC Slovan Liberec. Foto: MojeLiberecko.cz

LIBEREC - Trojnásobný český fotbalový mistr z Liberce vstupuje do ligové sezóny 2017-2018 se střídmějšími ambicemi. Chtěl by napravit deváté místo z poslední sezóny a přál by se přiblížit pohárovým příčkám, což vzhledem k současnému kádru zní bláhově, i když... Liberec už v minulosti dokázal mnohokrát překvapit a všem favoritům vypálit rybník.

Liberečtí spíše přes letní pauzu počítali odchody z kádru a ty se ještě nepodařilo dostatečně zacelit. Proto o honbě za evropskými poháry pod Ještědem nemluví.

"Oproti jarnímu kádru nám chybí třináct hráčů, z toho odešlo pět hráčů základní sestavy. Stavíme zase nové mužstvo. Chceme minulé umístění vylepšit, to je jasné. Jsme jedním z klubů, které se nejméně posílily, ale rozhoduje se až na hřišti. Uvidíme, jak moc si to sedne u nás a jak u jiných týmů," nastínil trenér Slovanu Jindřich Trpišovský na předsezónní tiskové konferenci.

Liberec ladí sestavu spíše s mladým talentovaným kádrem. Potřebuje také zacelit místo v útoku po legendárním Milanu Barošovi. Ten se vrátil do Ostravy, pozici jedničky v ofenzivě by měl plnit mladý Matěj Pulkrab půjčený ze Sparty.

Slovan už mnohokrát ligové konkurenty zaskočil, třebaže nepatřil mezi favority. Obránce Vladimír Coufal ale k pražským klubům Sparty a Slavie, a především jejich zahraničnímu posilování respekt cítí.

"Nemůžeme si vyskakovat na týmy, jako je Slavia nebo Sparta s těmi jejich rozpočty. To, co tam předvádějí za nesmysly, to je úplně šílenost," zasnil se Coufal na tiskovce. Jeho vyjádření pak sbíralo rozpoluplné reakce.

Na sociálních sítích musel své prohlášení krotit. "Nesmysly nebyly myšlené z pohledu, že neví, co dělají, ale bylo to myšleno jako neskutečné cifry z pohledu Slovanu. Někdo může říct, že jsem to řekl podělaně, ale já se na to naopak moc těším a jsem hrozně zvědavý, jak to dopadne," vysvětlil šikovný zadák.

Tip redakce: 6. místo

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

Bitva o zákazníka. RegioJet a FlixBus se přetahují o cestující do Liberce

18/8 / AKTUALITY / LIBEREC - S příchodem nového dopravce FlixBus na českou scénu se začínají dít zajímavé věci. Německý dopravce vyznačující se zelenými autobusy nutí jít Vančurův RegioJet do cenové války v rámci boje o zákazníky.


Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

Režijka na lanovku na Ještěd přestane platit

16/8 / AKTUALITY / LIBEREC - Ministerstvo dopravy chce zrušit nebo výrazně omezit režijní jízdenky ve spojích Českých drah. Nejvíc to tak patrně odnesou držitele takových jízdenek na nejfrekventovanější trase v republice mezi Prahou a Ostravou. Ale novinka by se rovněž týkala lanovky na Ještěd!


Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

Za úmrtí lyžaře na Ještědu může podle policie záchranář

15/8 / KRIMI / LIBEREC - Na konci ledna došlo k nehodě v lyžařském areálu na Ještědu, když padesátiletý lyžař tam narazil do čtyřkolky lyžařské služby. Po skoro sedmi měsících našla policie viníka.


Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

Tragédie v Liberci. Muž se oběsil poté, co měl napadnout dvě ženy

14/8 / KRIMI / LIBEREC - V pondělí ráno došlo k tragédii v Liberci. 42letý muž, který záhy spáchal sebevraždu, měl usmrtit dvaašedesátiletou ženu a vážně zranit svou družku.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeLiberecko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeLiberecko.cz na Facebooku


Redakce MojeLiberecko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516